Siekiery Fiskars

Wyświetlono 12 produktów.

Czy to siekanie, rozłupywanie czy przygotowanie drewna na ognisko, są momenty, kiedy siekiera staje się niezbędna.

Siekiery Fiskars serii X są dostępne w różnych rozmiarach, szybko i bezpiecznie realizują różnego rodzaju zadania, wystarczy wybrać odpowiedni model.

Zadaj sobie kilka pytań przed podjęciem decyzji, która siekiera Fiskars będzie dla Ciebie najlepsza.

1. Podział drewna czy rozłupanie? Czy siekiera musi posiekać czy rozłupać drewno?  

Dzielenie drewna oznacza jednorazowe uderzenie siekierą pod odpowiednim kątem i z odpowiedniej wysokości.  Odpowiednio wyprofilowane ostrza w siekierach Fiskars serii X umożliwiają przeniknięcie głębiej i bardziej efektywnie w celu rozłupania drewna. Każde uderzenie dzieli drewno na części dzięki czemu poświęcamy mniej energii i czasu na pracę, a więcej czasu możemy spędzić przy ognisku lub kominku.

Rąbanie drewna polega natomiast na cięciu konarów i bloków drewnianych na segmenty poziome poprzez kilkukrotne uderzanie  w nie ze znaczną siłą. Siekiery Fiskars przeznaczone do rąbania mają odpowiednie ostrza przystosowane do siekania i cięcia włókien drzewnych, a nie ich oddzielania. Ostrość oraz odpowiedni profil pozwalają wgryźć się trzy razy głębiej niż zwykłą siekierą. Pozwala to na większą penetrację ostrza przy każdym uderzeniu, co sprawia, że możemy porąbać więcej drewna w krótszym czasie.

2. Jakiego rozmiaru jest drewno, z którym będzie pracować? Zastanów się, jaki rodzaj pracy będzie potrzebny. 

Czy trzeba podzielić siekierką małe bloczki drewna? Jeśli tak, to siekiera Fiskars X11 jest idealnym narzędziem. Mały, ale potężny toporek ma tylko 17 cali, ale oferuje moc i prędkość dużo większych narzędzi. Pozwala na dzielenie jednym uderzeniem małych, a nawet średnich kawałków drewna. Siekierka posiada wygodne opakowanie jest łatwa do transportu na kemping lub biwak.

Masz średnich lub dużych rozmiarów kawałki, które wymagają podziału? Spróbuj siekiery X25. 28-calowy topór ma idealny stosunek mocy do wagi, który zwiększa szybkość zamachu dla większej siły uderzenia i mniejszego zmęczenia.

Do pracy przy ścince małych drzew, bardzo dobrze sprawdzi się siekiera Fiskars X15. Powłoka ostrza o niskim współczynniku tarcia zapobiega przed utknięciem siekiery w drewnie i zmniejsza potrzebną do ścięcia siłę.

Siekanie mniejszych bloczków lub podpałki jest dziecinnie łatwe z Fiskars X5. Toporek jest niezbędnym narzędziem wszędzie tam gdzie planujemy rozpalić ognisko.

Więcej
na stronę
 • 1
 • 2
 • 3
 • Masz problem z rozłupaniem drewna? Wybierz klin do rozłupywania obrotowy Fiskars, który wbity w pień może obracać się w nim nawet do 90 stopni skrętu, dzięki czemu dokładnie rozpiera drewno. Dodatkowym jego atutem jest karbowanie do środka – co sprawia, że proces rozpierania i rozłupywania drzewa jest jeszcze lepszy i sprawniejszy. Klin został wykonany z hartowanej stali.

 • Jeżeli preferujesz wypoczynek na świeżym powietrzu oraz podróże z dala od cywilizacji warto pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu. Siekiera Handy X 5” Toporek. Fiskars dzięki swoim niewielkim rozmiarom doskonale nadaje się do przenoszenia i transportu. Ergonomiczna rączka została wykonana z lekkiego poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym, a wyjątkowa geometria ostrza zapewniają skuteczną pracę.

 • Jeżeli szukasz narzędzia, które sprawdzi się przy rozmaitych pracach stolarskich to siekiera Handy X10 Ciesielska będzie optymalnym wyborem. Trzonek posiada specjalną strukturę oraz haczykowate zakończenie, które ograniczają przesuwanie się siekiery w trakcie pracy. Ostrze zostało oszlifowane pod kątem 30 stopni, dzięki czemu doskonale nadaje się do drobnych prac budowlanych i gospodarskich.

 • Jeśli chcesz żeby rąbanie drewna na opał stało się proste i przyjemne to siekiera "Handy X11" Rozłupująca Fiskars z pewnością Ci w tym pomoże. Jej rączka została wykonana z lekkiego i wytrzymałego poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Posiada także specjalną, antywstrząsową część, która zapobiega wyślizgiwaniu się narzędzia. Precyzyjne, podwójnie hartowane ostrze gwarantuje efektywną pracę.

 • Nowa generacja siekier Fiskars jest efektem ciągłego doskonalenia się firmy oraz próbą jak najlepszego dostosowania oferty do potrzeb klientów. Siekiera "Handy X17" Rozłupująca Fiskars to narzędzie zaprojektowane do rozłupywania średniej wielkości pni. Dzięki wykonaniu z poliamidu z dodatkiem włókna szklanego jest ona niezwykle wytrzymała i lekka. Ostrze z podwójnie hartowanej stali.

 • -10%

  Chcesz usunąć pniaki? Rozłupać je i posprzątać wreszcie miejsce swego wypoczynku? Siekiera "Handy X25" rozłupująca Fiskars, idealnie nadaje się do rozłupywania dużych pni. Dzięki optymalnym kształtom, ostrości i małej wadze praca stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza. Dodatkowym atutem jest uchwyt na siekięrę, który zabezpieczy ją podczas transportu.

Siekiery Fiskars dzięki idealnemu wyważeniu i unikalnemu kształtowi ostrza zapewniają bezpieczną i wygodną pracę. Wybierz Fiskars siekiery i pracuj z przyjemnością! Dodatkowo wysokiej jakości materiały umożliwiają korzystanie z nich przez długi okres. Jako uzupełnienie proponujemy również akcesoria dodatkowe jak kliny i ostrzałki oraz haki i kleszcze do drewna, które ułatwią trasport ściętych konarów. 

 • Szukasz narzędzia, które łatwo rozłupie nawet bardzo duże i ciężkie w obróbce pnie? Siekiera "Handy X27" Rozłupująca Fiskars pozwoli ci to zrobić praktycznie bez wysiłku. Długi trzonek, wyposażony w warstwę antywstrząsową zapewnia efektywniejszą pracę niż w przypadku mniejszych siekier. Precyzyjne, podwójnie hartowane ostrze może być wielokrotnie ostrzone. Dostępne są także inne rozmiary.

 • Jeżeli posiadasz narzędzia wysokiej klasy musisz pamiętać o regularnym ich ostrzeniu. Dlatego wyjątkowa ostrzałka do Siekier i Noży Fiskars powinna się znaleźć w każdym domu i ogrodzie. Odpowiednie ułożenie kamieni szlifierskich, a także specjalny mechanizm zapewniają prawidłowy kąt ostrzenia. Ostrzałka jest wyjątkowo bezpieczna i łatwa w czyszczeniu.

 • Marka Fiskars stworzyła szeroką gamę akcesoriów ułatwiających pracę przy wycince drzew. Dźwignia Obracak Fiskars to narzędzie, które pozwala łatwo podważać i obracać przewrócone pnie. Dzięki wykonaniu z jednego kawałka stali borowej, jest ona niezwykle wytrzymała i odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Uchwyt z polipropylenu zapewnia komfort użytkowania.

 • Nie chcesz ranić rąk przenoszeniem wykopanych i wyciętych pni? Masz trudności z ich pochwyceniem? Nic prostszego wybierz Hak do pni Fiskars, który idealnie sprawdzi się w podnoszeniu mniejszych pni w Twoim ogrodzie lub sadzie. Będziesz mógł je bez wysiłku przenieść w wybrane przez siebie miejsce. Wykonany jest z hartowanej stali borowej i posiada rączkę z termoplastycznej gumy.

Wyświetlono 1 - 10 z 12 produktów